Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

proč nezavádět povinné snímání

kdopříspěvek
Filepra 5.4.2016 23:31
abychom to nezamluvili, zeusi. Píšeš

"zastáváš se poloviny nesnímačů, kterým je mariáš uplně volnej, a z vysoka kašleš na druhou polovinu hráčů kterým jde o hru"

podle tebe hráč s dobrou sehrávkou ale bez znalosti slohy není dobrý společník pro hru? nebo hráč, který většinou snímá ale po sedmě zahrané do konce prostě rád přenechá snímání náhodě?

nechápu přesně, a to je asi můj problém, jak bude "kvalitnější polovině" ublíženo, když necháme možnost sejmout automat

ještě jsem přemýšlel o tom, proč se pouštím do téhle diskuse. aby když to schválí 51 %, abych měl čisté svědomí, když těm 49 % budu vysvětlovat "novou funkci" serveru: jednou za 3 hry někam klikni. prostě si řeknu, argumenty jsem vysvětlil, chtěla to polovina, nic nenadělám
qitko 4.4.2016 13:05
Šmarjá to máte v Čechách taky? :-))) Je to všude.
Bobes 4.4.2016 13:01
No jasně. A co teprve "dvojky z hajzlu" :-)
jeliman 4.4.2016 9:44
tento Rauletův názor má více kvalitních hráčů,není to tak,že každý hráč na předních příčkách vyžaduje povinné snímání!
to Raullet:jen 3x???tak to já víckrát,říkáme tomu,bagrem nebo "na Filepru"!:-)
btw:stejně jsem pro povinné snímání.
Raullet 3.4.2016 20:07
Pro povinné snímání hlasovat nebudu, jelikož to nijak nezkvalitní hru. Je to stejné, jako když na živo do toho někdo jen tak hrábne, a upřímně každý ze snímačů do toho hrábne minimálně 3x během jednoho kola na turnaji.
Bobes 3.4.2016 15:19
Zeus: tvoje argumenty se mi nelíbí. Ve skutečnosti nevíš, kolik lidí z té snímající půlky vadí, že to není povinné. To zjistíš až hlasováním. Já bych to napsal obráceně a budu přesnější: v diskusi ti potvrdilo přání změny asi 40 hráčů. To je nějakých 15% hráčů Extraligy. Filepra se zastává zbylých 85%, kteří buď nesnímají, nebo snímají, ale nevadí jim, že někteří ne.
zeus 3.4.2016 13:54
File tak konečně jsi se projevil. Zastáváš se poloviny nesnímačů, kterým je mariáš uplně volnej, a z vysoka kašleš na druhou polovinu hráčů kterým jde o hru, to má fakt logiku, takže že naštveš tu druhou kvalitnější polovinu je vidět, že ti je jedno, ted si asi skutečně proti sobě popudil řadu matadorů. Komu není rady tomu není pomoci.
Filepra 3.4.2016 11:29
C: asi půlka her EX není sejmutá hráčem, diskusi čte pravidelně jen 1/3 hráčů a snímání automatem je náhodné a nikomu nestraní. Tohle jsou mně dostupná fakta, ze kterých dovozuju, že pokud zavedeme povinné snímání, naštveme až polovinu hráčů, protože kdo nesnímá teď, je stěží pro to, aby snímat musel. Jsem tady aktivní proto,
1) aby zde vůbec zazněl názor této mlčící poloviny
2) abych ochránil své obchodní zájmy (povinné snímání = pomalejší hra = snížené příjmy z balíčku dokupovaných her)
3) jsem bytostně proti tomu, když někdo chce někoho do něčeho nutit, a nemá pro to dobrý důvod
CUCKA 2.4.2016 19:59
Otazka na Filepru. Preco si proti zavedeniu pov snimania? Pozorne som si precital tvoj prispevok v uvode tohoto vlakna. Jednoznacne mi z toho vychadza ze minimalne jeden dovod ktory je pre teba TOP si tam neuviedol. Preto sa pytam preco si proti? Iste moznosti ma napadaju, ale priznam sa ze su dost konspiracne.
nygdo 21.3.2016 15:30
Som skalopevne presvedčený o tom, ze ak sníma počítač, tak vygeneruje náhodné číslo od 2 do 30 a takýto počet snímne.
Nevidím žiaden prínos v tom, nútiť niekoho snímať, kto to neovláda. Kto snímať chce, ten má tú možnosť už teraz. Ak prinútime nesnímačov niekam do balíčka hrabnúť, žiadnu novú kvalitu to neprinesie.
Lakomec 20.3.2016 18:14
Část hráčů si myslí, že umí dobře licitovaný mariáš, snaží se komentovat každou chybičku spoluhráčů a hledat důvody neuspěchů v pitomostech, místo toho, aby se snažil zlepšit sám - jak uvádí Filepra! Když, zde hraji (hraji hodně naživo, tak už hodně málo) připojím se ke stolu, kde hráče znám a vím, že si dobře zahraji a nebudu jim vadit! Pokud jsou u stolu hráči přibližně na stejné úrovni, tak rovnají a snímají. Problém je stůl, kde sedím za rovnačem - nic moc si nesejmu a je u stolu nerovnač, který tím dává snímajícímu velkou výhodu - to všichni kdo trochu mají přehled vědí! Důležitější je tedy rovnání, ale zde kde hraje cca 30% gemblerů, kteří pokud nemáš čas 1s, už píší o pomalosti a odpojují se, povinné rovnání nemá smysl! Proto nemá cenu zavádět další povinnosti. Mně spíše vadí, to 1s mačkání, jako u automatu - závislost některých hráčů a stálé hloupé komentáře hry - pokud zahraji blbě, tak to vím sám a pokud to někdo neví, nemá to smysl mu to desetkrát sprotě psát. Pokud nejsem spokojen, tak mám možnost vybrat si jiný stůl!!!
melone 20.3.2016 13:02
Osobně si myslím,že soucastná podoba jest dobrá ....
qitko 20.3.2016 7:19
Ještě jednou, sejmutím balíčku a jeho kompletováním můžeš ovlivnit karty které dostaneš. Někdo to ví a využívá to, někdo to ví a nevyužívá a někdo to možná neví. Nejlepší by bylo, kdyby sejímali a kompletovali balíček všichni - zlepšovala by se úroveň hry. Jsou zde lidé, kteří se domnívají, že systém zvýhodňuje některé hráče a touto povinností to přestane. Já si nemyslím, že by systém někoho zvýhodňoval. Taky jsem přesvědčená, že když už někdo zastává teorii o zvýhodňování, bude ji zastávat stejně dál. Pokud se vykašleme na teorii zvýhodňování - tak je jedno, zda kopne automat nebo do toho někdo bez rozmyslu hrábne - je to stejné. Proto jsem proti, domnívám se, že to nic nevyřeší. Nemám problém přijmout fakt, že se bude povinně kopat, stejně to dělám a přijmu názor většiny,co ale nemohu vůbec pobrat je to, když někdo napíše něco v tom směru - když neprojde povinné snímání, bude hlasování zmanipulované, protože Filepra to nechce udělat. To vlastně říká,že je je vše zbytečné. Byla bych mnohem raději, dyby se energie nasměrovala na opravu některých chyb v programu - například zbytečné dohrávání ložených her nebo to, že někdy když kopneš to uskočí více jak o 2 karty.
qitko 20.3.2016 6:18
Pehy - jakýkoliv sejm? VŽDY je sejmuto. Buď hráčem nebo automatem.
adios 20.3.2016 3:17
Viacerím hracom som vysvetloval vo volenom ako sa na tomto servery sníma, pretože to nevedia. A ked konecne odsnímali, bolo povedené kašlu na to. Funguje register, zistim si že ci niekto sníma alebo nie a zariadim sa. A to len preto, že som zastanca pravidla, bud nikto alebo všetci. v licitáku je to o tom, že sám si chcem dopriat kartu, a to že tu šancu odmietnem, je moj problem. Nech sa zavedie povinné snimanie v licitaku, a už sa teším ako budu mariasisti nadávať ako som to snímal, že spoluhráčovi prisla dobra karta. a priznam sa tiež som podlahol davu, pretože som si len precital nazor za, rychlo odpovedal.
pehac 19.3.2016 23:38
krasavica..akýkolvek snem aj zlý..-je lepší ako žiadny...ale to by si už mohla vedieť..alebo sa spýtaj Kamila..
qitko 19.3.2016 7:50
Jsem proti povinnému snímání, domnívám se, že se tím nic nevyřeší. Kdo chce snímat a kompletovat balíček, tak tu možnost má. Trolové budou vždy trolovat a budou psát o zvýhodňování jiných hráču. Vždycky si něco najdou, je to jednodušší než se něco učit. Jestli někdo do balíčku bez rozmyslu hrábne, je to stejné, jak když kopne program. Pokud by měla projít povinnost snímat,měla by být i povinnost kompletovat balíček.
bosssssssss 18.3.2016 21:45
To fakt teraz bude o kazdej blbosti referendum ???

Ak ano, prosim o vypisanie referenda k otazke :

Ste za to aby vitazovi EXTRALIGY previedla blow job Angelina Jolie ?

( pre abonentov iba LIGY , kedze nemaju zaplateny premiovy balicek, by sa ponukla moznost s Vlastou Parkanovou napriklad )
Bobes 18.3.2016 20:18
Josef2: Já budu hlasovat proti změně, důvody shrnul Filepra a já s nimi souhlasím, ale referendum jsem podpořil - když si to vyžádá většina, nemám s tím problém. A tipnu si, že většina změnu nepodpoří. Ono s tou silou hlasu je to relativní - nakonec trvalo docela dlouho, než se tu dalo dohromady těch 10%, aby se hlasování vůbec vypsalo. Akorát je to těch jediných 10% lidí, kteří jsou slyšet, ostatní (90%) se prakticky nezapojili.
JOSEF2 18.3.2016 15:52
Tvým argumentům rozumím, ale hlas těch, kdo si žádají povinné snímání, je silnější než těch druhých. Já hlasoval proti referendu, protože si taky myslím, že to nezkvalitní hru nesnímačů a snímačům to taky nepřinese nic nového (jen delší časy hráčů u stolu). Na téhle diskusi je nejzajímavější to, jak většina lidí podléhá davové psychóze a neslyší argumenty opačné strany. Lajčimu nikdo nevysvětlí, že 3x9 je prostě normální statistické rozložení, které prostě občas nastane, stejně jako 3xsp, 3x8 ... atd. Stejně tak nikomu nevysvětlíš, že dvojky po zamíchání, dvojky po snímnutí automatem apod. prostě čas od času někomu přijdou. Lidi si pamatujou jenom právě ty situace, kdy to nastane. Ostatní (nezajímavé situace) nestojí k zapamatování, proto mají pocit, jak je někdo neustále znevýhodňuje. Je to asi přirozená vlastnost mozku. Třídí informace tak, aby se člověk nezbláznil. S tím se asi těžko dá něco dělat... Rozum stranou, já si platím, já chci, je nás víc, udělej změnu... Bojím se ale, že u jedné změny to neskončí. Časem přijde někdo s referendem, zda nezavést hru i s renoncy, dávat hlášku jako samostatný štych, povinné rovnání balíčku a já nevím, co ještě... Většina to chce, tak to zaveďme? Hmm, demokracie tak "funguje", nic lepšího nemáme, asi se s tím musíme smířit...

Možná bych to zavedl na zkoušku, třeba na měsíc nebo 2, pak bych to vyhodnotil. Udělal anketu o spokojenosti s novým stavem a vrátit se k původní variantě můžeme vždycky. Nebo ne? Ukážeš tím dobrou vůli. A třeba i někdo procitne% :-) Ale nevím...

Možná by ale jenom stačilo umožnit zakládání stolů s "povinným snímáním". Jako lze dnes vyhradit stůl jen pro "ligu", "EX", "družstva", "pauzírák", tak přidat pátou možnost...
Filepra 17.3.2016 22:11
Pokud pravidelně snímáš, máš možná pocit, že je dobré k tomu přinutit i ostatní z toho důvodu, aby se mariášově zlepšili.

Dobrovolné snímání, které zde funguje doposud, ale nikomu nebrání snímat a zlepšovat se!

Hráčům, kteří ke snímání zatím sami nedospěli, to nijak nepomůže, prostě někam kliknou. A ručně se zde snímá asi jen polovina her ...

K argumentu, že "se to tak hraje naživo":

Misí talon.cz je být místem kde se bavíme mariášem a zlepšujeme se v něm a ne, být ve všem jako naživo. Nikomu přece nevadí, že se oproti reálu server liší v nepovinné kompletaci, nemáme renoncy "natvrdo" a karty na ruce třídíme tlačítkem.

Pokud máš pocit, že je náhodné snímaní nefér, přidali jsme do Registru novou funkci, kde si muzes porovnat výsledky z (ručně) snímaných a nesnímaných her: pokud do políčka 4. hráče zadáš s0 vyhledají se jen hry nesnímané, pokud s1, jen snímané.

Pro zajímavost, např. hra 2x7 je hlášena v 3,9 % (ručně) snímaných her a jen 1,4 % (ručně) nesnímaných.

V neposlední řadě by zavedení povinného snímání přineslo celkové zpomalení hry. Ano, i potom bude hra zde rychlejší než naživo. Ale o chlup pomalejší než dřív.

Než budeš hlasovat pro zavedení povinného snímání, zamysli se, jak by se ti líbílo, kdyby tě někdo nutil po hře ručně kompletovat karty, což při hře naživo také musíš dělat. Zde je to dobrovolné a tato možnost je využita jen u 10 % her.

Toto je posledních 40 příspěvků. Zobrazit vše