Diskuse serverů poskytující tyto hry online: mariáš, scrabble, deskové a karetní hry

chyby v 2x7

kdopříspěvek
jeliman 20.12.2008 10:09
tak se s gringem snažíme,doufáme v rozsáhlou polemiku,no a pak se ani lakomá věc neozve,těžký,trudný život:((
jeliman 18.12.2008 13:24
výnosti od 6 s okem jako jedinou vyhrávající variantu,to je dost těžké.kdybych nevěděl o 5 davidových kartách,tak pokrčím rameny,že jako za špatný výnos nemůžu.talon jsem nevěděl(minulá hra se nehrála),jen předpokládal chybu.vždy hledám možnost výhry,proto mě mělo trknout,že jediná možnost výhry obrany je ten atypický výnos.sice jsem onu sehrávku popsal trošku špatně,ale na jádru pudla to nemění=při této,byť omezené znalosti,jediná pravděpodobnost výhry vede výnosem od 6.
rumů bylo dosti,to je pravda.sám si to platit neměl,ale na druhou stranu,prachů máš dost,tak plať kavko!!:))
motyliLET 18.12.2008 12:33
To co grisko popisujes je dovod prave nato aby som bol proti u nas na slovensku na zavedenie pojmu neprehratelna hra. Su nazory zaviest institut neprehratelnej hry a tym padom neuznat PB za hry na 4 tromfy. Uz vidim ako sa pacienti pri stole hadaju kto co mal a ci to bolo neprehratelne ci nie, :) obecne je problem aby si ludia pamatali predchadzajuci stych a nie co kto mal na ruke alebo ako co islo :)
Grisa 18.12.2008 11:37
Obecně mi přijde, že spousta lidí, spíše většina, má ohromný problém s popisováním sehrávky. Vždycky mi na lize někdo začne povídat "hrozně zajímavou hru" a co si o tom myslím, jak by se to mělo hrát, a už ve třetím štychu není jasný, jak to vůbec mohl aktér případně obrana vyhrát, každou chvíli je tam kupodivu mnohem více nebo naopak méně karet od konkrétní barvy, talon je zřejmě náhodný random, který po odhození nezůstává konstantní, ale je to proměnná, dost často to i vypadá na špatné rozdání, neboť v průběhu hry se ukáže, že někomu stále zbývá pozoruhodně o kartu případně několik méně nebo více.. No dost často se víc pobavím při poukazování na nesrovnalosti v popisu sehrávky než samostnou sehrávkou, takže je to asi v pořádku :-))
Grisa 18.12.2008 11:30
Jeliman popsal sice úplně jinou hru, ale v principu jde o to samé. Aktér na zadáku hlásí dvě sedmy - žaludy/kule. Jeliman do toho vynáší a já na středu spočítám, že aktér dokupuje zelenou kytku v taloně. Mám tři pomocné 8,9,K a dva trumfy 9,K. Vedle mám dvě malé červené a tři zelené. Potřebuju, aby nepřišel do těch zelených, pak vyhráváme. Flek taky dávám, že stačí jakákoliv ostrá v ruce Jelimana a i když vymete desítkovou chybu, opět nastává naše vítěztví. Bohužel má Jeliman 6 červených s okem a tři hluché zelené + spodka kulového (pomocná) takže po výnosu zelených nastává prohra. Spíš šlo pak o to, že jsem byl osočen z křivého fleku a následně jsem to musel zaplatit sám, takže jsem švihnul s kartama a odešel se slovy, že křivej flek pro mě rozhodně není ten, kdy po správném výnosu už nemůžeme prohrát a až někdo u stolu dokáže spočítat a dát takovejhle flek, tak ho spíš pochválím než budu požadovat zaplacení za všechny.. (to je jako kdyby vynesl dobře a já bych řekl: "no jasně, takovejhle flek byste normálně nedali, takže berete základ a já s flekem ten zbytek" :-)) )Že ten výnos není jednoduchý nepopírám, ale křivák to teda rozhodně není.. Jeliman posléze tvrdil, že o té chybě tušil, takže ten výnos zase tak nemožný nebyl ;-)
Každopádně z jelimáního příspěvku mám pocit, že měl minimálně o jednoho ruma více, nežli mu povoluje docent Chocholoušek :-))
motyliLET 17.12.2008 21:31
jeliman to je tazko povedat ci by som vynesl cervene, zalezalo by to od toho ci by som aspon o jednej vedel u kolegu, ak nerobis ziaden stych a vies aspon o jednej tak ju poneses to je jasne a hlavne som nepochopil ci si vedel o zelenej chybe v talonu alebo nie ak si vedel nesmies ist do chyby po fleku
jeliman 17.12.2008 21:24
malé upřesnění
č.1:druhý řádek,t.j.druhá věta má být"z pravé strany mám 9,8,filek...."=slovo"má"přidáním jednoho písmenka na "mám"lehce mění význam věty,ale jistě to většina z vás poznala
č.2:mluvil jsem s gríšou,prý to bylo úplně jinak
č.3:ach jo,že já kretén se snažím popisovat sehrávku,pro poučení a pobavení
č.4:že by vás taky nenapadlo vynést ty rudý?(těch 6 rudejch s okem jsem fakt měl:))
jeliman 17.12.2008 10:03
flek!aktér jindra na zadáku nic,vejrám na to na výnosu,kua,o čem gringo tak dlouho přemýšlel?z pravé strany má 9,8,filek rudý,2xstrkový žalud,dál oko rudý a spodek,pak spodek a filek zelený,trumfa nemám žádnýho.minulá hra byla složená,david má na ruce tři trumfy a dva strky,mrňavý,je to pokračování jelimaních karet,flek dal na talon,na zelený talon,to je jasný......došlo mu ještě strkové eso?nevím....nemůžu vědět,dopíjím dalšího z rumů,zapíjíme jelimaniny,asi mu došlo,jinak by tu bombu přece nedal.otázka zní:co vyneseš demente?co vynesete vy?kde jsou poslední dvě rudý nevím.....přece neponesu od 6......nesu od zelených,hezky od krátké barvy,velice,velice nerad....gringo eso,jidra odhodí chybovou kytku co mu došla talonem,konec hry,vše jde za aktérem,jelimán je za dementa,bráním se,kua,nemohu vědět o těch dvou rudých co máš davide,jedu od krátký,ostatní se mě zastávají,"rudý by vynesl nocar a néééé hráč jako je tady jelimán,ty buzno"brání mě gabča platící na pauze,sklesle ji za to "děkuji".
dnes už jsem střízliv,rekapituluji hru,gringo dal ložený flek t.j.výnos+tři trumfy jedno jaké hodnoty+chybová kytka u aktéra kterou si aktér musí rozjet sám=ložený flek-nepotřebuje žádný strk.v této sehrávce strky potřeboval protože měl rudých málo-jen dvě,přemýšlel,zda nebude muset sám rozehrát zelený.nemusel by.bohužel zasáhla jelimaní invence,ach jo:((
rodor 9.8.2008 4:05
Ja, ac vecny zacatecnik, tvrdim to same. Bud jsem slabsim hracem a kytku nesu, abych ukazal silnejsimu hraci, ze akter tu desitku nema (zaroven hraju podle sablony svou kratsi barvou), a nebo jsem silnejsim hracem (rozlozeni karet je pak samozrejme jine) a stejne nesu desitku, protoze ikdyz se dostane kolega do stychu na nejaky plonkovy trumf, ci silnejsi strku, tak stejne tu barvu musi nest, protoze jsem silnejsi hrac a ja jsem rozhodl, ze tato barva aktera bije a preci nejsem kreten, abych utocil na aktera plonkovou ci slabe drzenou desitkou.
motyliLET 8.8.2008 15:41
samozrejme ze ma nest kytku, kazdym vynosom musi co najviac ukazat spoluhracovi
jeliman 8.8.2008 14:57
Kuna má na výnosu 6 od barvy,mrdku strk a 3 od další(9,kytka,král),aktér Luk na středu,jelimán na zadáku.Kuna vynese krále od krátké barvy,Luk dobere esem,jeliman přizná.Nejde o to kdo vyhrál,otázka zní:je správné vynést krále či raději kytku.Bouřlivá,ale korektní diskuse,nadávky do dementů,pohlavních orgánů,hráčů nevalné úrovně,plantážníků a různých zvířat.To vše velice,opravdu velice hlasitě.Jelimán zastává názor,že je třeba vynést kytku,aby kolega v obraně viděl,že to aktér nehraje s bočním okem.Šablona.Znalost slohy je irelevantní.
co vy na to?
space 4.8.2008 18:43
koukej si to přepočítat na hodiny, jinak to nepla :o)
tenhle rekord se ale bude těžko trhat :o)
dobis 4.8.2008 12:59
černá kronika IV.


dobis 4 roky, 5 měsíců, 15 dní, 2 hodiny a 25 minut
tesla 20.2.2004 10:24
Bobesi, ale mistr musel jeste vedet o dobirakovi v trumfech u lukina. Jinak by to bylo stejne k nicemu. Sehravka trumf, trumf, trumf... kytice, prihoz, eso... znova zaluda, nejvyssi trumf, trumf a konecna dzon. Kdyby mel mistr mensi trumf nez luk, radsi vsadim na dve zaludy. zaluda, kytice, zaluda... zaluda, trumf, zaluda a luk ma dva trumfy, gabca jeden a po vynosu strky bude na pichu lukin. Tady rozhodovala miliarda veci. Poradi hracu u stolu, vyska trumfu, vedeni utoku... Vsechno se to seslo tak, ze vitezstvi bylo trumfnuti, ale to je tak malo pravdepodobna varianta, ze bych moc doporucoval to nedelat ;)
Bobes 20.2.2004 9:40
Vážení přátelé,
shodou okolností jsem si právě v čase diskusí nad sehrávkou dvou sedem konečně poprve prožil případ, kdy za obranu vyhrál výnos malého trumfa. Sehrávka je k dispozici na http://www.sweb.cz/mill12/ (sekce Nové). Již tedy nemužu tvrdit, že neznám slohu, kdy to pomuže obraně, stejně jako napříkad trumfnutí esem v případě 2/0 po dobrání strky malým trumfem (na to již zde upozornili a slohu ukázali milda a pako). Stále ovšem platí, že trumfnutí malým trumfem je záležitost výjimečná, v žádném případě to není šablona nebo návod, co hrát, když vubec nevím!!! V ojedinělých případech to ale skutečně muže pomoci.
Bobes 17.2.2004 16:59
Ano, v případě, který popisuješ, skutečně trumfnutí esem je onen vítězný výnos, který jsem hledal. Nicméně musím konstatovat, že jako aktér s takovou kartou na výnose nezahodím trumf a strku, ale dvě strky a ty barvy otočím. A to už bude jiná, v takovém případě prohraju, když to bude u sebe, ale pokud to bude takhle rozhozené, nikdo si do mě esem netrumfne, naopak já budu vyžírat trumfy strkama, když trumfne malým, tím lépe pro mě jako pro aktéra. Vyzkoušeno s kartama.

Problematice nízkorozpočtových sedem a ruzných sedmeráku se zde vyhýbám,
a, to není tak často
b, skoro vždycky se s tím nic nedá dělat, to by to zároven skutečně muselo být na málo trumfu.

milda-host 17.2.2004 16:34
bobiku, snad se nepletu, ale co tohle: akter -forhont: 5 trumfu bez esa, kopacky 4: E,x,x,7, plus kytka, do talonu jeden trumf a jedna kopacka, obrance jedna: trumf: E, x, druhy obr. , 3 kopacky:10,svrch,kral..akter vyjezd kopacim esem, 2. obrana bere malym trumfem, pokud neobjede eso trumf(pricemz vi, ze kolega trumf nema), obrana prohraje, kdyz objede, akter prichazi o dva trumfy, pak ho o dva trumfy obere obrance 2. a zbyva mu kytka, kdyz to neobjede trumf esem, akter uhrava, bo dobere 8.stych trumfem, kdyz v sedmy vyjede kytku...........
pak me napada dalsi pripad, ktery se mi nechce promyslet, necom v tom smyslu, ze akter ma malo trumfu i kopacek, druhy obrance ma dva trumfy a chybi mu barva, kterou ma prvni obrance, naopak ma barvu sedmeraka bez esa, ktery ma akter, tam muze byt rozumejsi jet trumf..mozna, rikam jen nacrt..


Bobes 17.2.2004 15:29
Přetahuji sem odpověd kajemu ze sekce stížnosti na hráče, aby to tu bylo pohromadě. Za upozornění na jakékoliv nesrovanalosti budu rád.

to kaje: Něco jsem napsal výše, pár tipu je dole ve spociálním tématu týkající s 2 sedem (už pišme pouze tam a ne do stížností na hráče). Neumím si představit, že trumfnutí malým trumfem bude jediným možným vítězným výnosem obrany nějakých standardních dvou sedem(5/5, 6 a více/4, 5/4+E, apod.). Klasický případ, kdy trumfnutí pomuže, je, že strku neznaje doberu malým trumfem (nejlépe aktérovi urazit eso, pokud ho vynese), pak trumfnu esem a desítkou, dalším výnosem vytáhnu z aktéra další trumf a budu se modlit, aby spoluhráč měl ještě jeden štych v tlačkách. Pokud bych tady netrumfnul, nastal by Tebou zmíněný případ, kdy aktér bude tahat výnosem strku z jednoho tlačky a z druhého trumfy. Netýká se rozlohy Eso, malá, malá. Dvakrát doberu strku malým trumfem, pak teprve trumfnu esem a uvidíme, co to udělá, líp to nejde.

Zkoušel jsem si i několik ruzných sloh v případě, že budu mít jenom 2 trumfy (eso malá) a žádnou strku. Trumfnout esem po dobrání malou? Mužu se plést, ale nenašel jsem rozumnou slohu, kdy trumfnutí esem pomuže. Bud to bylo uplně jedno (uhrát to nešlo v žádném případě), nebo to pomohlo, ale AKTEROVI, kterému bych to vyhrál i přesto, že tam měl chybu. Když jsem trumfnul, nemusel se klepat, jestli mu tu chybu trefíme, či ne. Spoluhráč měl na začátku něco jako 1/3 a ten trumf (i malý) mu pak v koncovce citelně chyběl.

Netvrdím, že je uvedený komentář na 100% v pořádku. Pokud někdo mužete uvést případ slohy, kdy trumfnutí od dvou, případně i od plonka (zejméne to: MARTAN1) je jediným vítězným výnosem obrany, rád si také rozšířím obzor.milda-host 17.2.2004 12:32
chtel sem rict, ze bychom nemeli zapomenout explicitne zminit i tuto variantu:))), aby bylo vse jasne
tesla 17.2.2004 12:28
clovece, vsak pises stejne jako ja "zrovna jako pri obrane normalni sedmy.." Psal jsem trumfnout malym!

milda-host 17.2.2004 12:26
teslousi, nemuzes globalizovat, sam vis, ze kdyz ma nekdo tri trumfy s esem, tak tam byva trumfnuti naopak na miste, zrovna jako pri obrane normalni sedmy..kdyz to takhle napises, tak to pak nikdo neudela, a kdyz bude hrat se mnou a ja ho zacnu za to jebat, tak rekne: "ale pan tesla rikaaal, ze..":)))


tesla 17.2.2004 12:17
Psal uz jsem to desetkrat, ale opakovani neni nikdy dost. Lidicky, zapomente na hru dve sedmy! Predstavte si hru sedma, kterou mate zazitou! Cim se lisi hra dve sedmy? Akter uz na zacatku hry prozradi svoji utocnou barvu, ale dal se to cele hraje jako sedma! Hned si odpovite na vsechny otazky! Je vhodne do normalni sedmy trumfnout malym a tim lacino dostat aktera na vynos a spoluhracovi vzit trumf?? Je dobre zahrat akterovu utocnou barvu (tlacky)? Je dobre akterovi trefit treti barvu, kde ma jen desitku a tim se pripravit o dobiraka? Nevymejslejte kolecka na hnuj, brante sedmu a uvidite, ze ubranite i dvojky.Wenzel 17.2.2004 10:27
[4120] klasicky krivak nedavno to tu stejnou hru uz resil woith.
Veprik 16.2.2004 22:33
[4120] flek na 8 bodu, i kdyby zabka vedela, ze je 8 u me, stacilo, aby hull nesl malou cervenou

Veprik 16.2.2004 22:29
beru mildu za slovo, myslim, ze to je poucne, trochu ty chyby soustredit na jedno misto, treba pak vznikne prirucka:-)